نحوه برطرف کردن مشکل عدم شارژ گوشی سامسونگ

عدم شارژ گوشی سامسونگ

چرا گوشیم شارژ نمیشه ؟ شرکت سامسونگ یکی از برترین سازندگان گوشی های دارای سیستم عامل اندروید است که گوشی های هوشمند پرقدرت و متنوعی به بازار عرضه می کند. گوشی های سامسونگ به علت سابقه درخشان خود در میان مردم محبوبیت بالایی دارند و روز به روز هم هوشمندتر اما ظریف تر و پیچیده تر می شوند.

شما روزانه برای مقاصد متعددی از جمله بازی و سرگرمی، برقراری ارتباط با دیگران یا استفاده از نرم افزارهای مربوط به کار خود از گوشی استفاده می کنید. این که در حین استفاده از گوشی خود ناگهان متوجه می شوید که شارژ باتری به اتمام رسیده است بسیار ناخوشایند است. حال تصور کنید که گوشی را به شارژر متصل کرده اید و می بینید که علامت باتری روی صفحه نشان می دهد گوشی شارژ نمی شود. در این مقاله حوزه آموزش تعمیرات موبایل اصفهان به بررسی و رفع مشکل عدم شارژ گوشی سامسونگ می پردازیم.

شارژ نشدن گوشی های سامسونگ یکی از رایج ترین و ناخوشایندترین مشکلاتی است که برای آن ها به وجود می آید. اما با این حال روش هایی وجود دارند که شما می توانید از طریق آن ها علت مشکل را تشخیص دهید و نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام کنید. در ادامه روش هایی آموزش داده می شوند که می توانند به حل کردن مشکل شارژ نشدن باتری گوشی های سامسونگ کمک کنند. با این حال اگر خودتان قادر به حل مشکل نیستید بهترین راه حل تماس با یکی از مراکز تعمیرات موبایل یا تحویل گوشی به یکی از مراکز تعمیرات تخصصی موبایل است.

 

علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ و چگونه مشکل عدم شارژ گوشی سامسونگ را حل کنیم؟

 • خراب بودن پریز
 • خراب بودن شارژر
 • خراب بودن پورت شارژ گوشی

ما در این بخش به علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ ( مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ ) پرداخته ایم و اینکه چگونه این مشکل را حل کنیم ؟

 1. تغییر دادن پریز

گاهی اوقات برای حل مشکلات بزرگ می توان از راه حل های بسیار ساده استفاده کرد. کار خود را با ساده ترین اقدامات شروع کنید. مثلاً ابتدا سالم بودن پریزی که شارژر به آن متصل شده است را بررسی کنید. برای تست سالم بودن پریز می توانید یک وسیله برقی سالم را به آن متصل کنید. اگر دستگاه روشن شد و درست کار کرد یعنی پریز مشکلی ندارد و باید به سراغ بررسی سایر علت های احتمالی بروید اما اگر آن دستگاه هم روشن نشد یعنی پریز مشکل دارد و به گوشی برق رسانی نمی کند. برای حل این مشکل کافی است که گوشی سامسونگ خود را از طریق یک پریز دیگر شارژ کنید. اگر شارژر گوشی را به سه راهی متصل کرده اید، خرابی سه راهی نیز می تواند عامل شارژ نشدن گوشی شما باشد.

 

 1. خراب بودن شارژر

اگر پس از بررسی سه راهی و پریز مطمئن شدید که عدم شارژ گوشی سامسونگ در آن ها وجود ندارد باید شارژر خود را تست کنید. شارژر را به پریزی که از برق رسانی آن اطمینان کامل دارید متصل کنید، اگر گوشی شارژ نشود یعنی در آداپتور یا کابل شارژر مشکلی وجود دارد. گاهی اوقات آسیب دیدگی کابل از روی ظاهر ان هم قابل تشخیص است مثلاً روکش قسمتی از آن از بین رفته است یا دچار شکستگی و خمیدگی شده است اما گاهی اوقات قطع شدگی سیم داخلی است و از روی ظاهر قابل تشخیص نیست.

در این مواقع برای بررسی سلامت کابل باید از روش تعویض کابل استفاده کنید. معمولاً شارژرهای گوشی های سامسونگ قابل جدا سازی هستند. با اتصال یک آداپتور دیگر به کابل سالم بودن آداپتور را بررسی کنید و با اتصال یک کابل دیگر به آداپتور سالم بودن کابل را بررسی کنید. اگر با اتصال آداپتور دیگر گوشی شارژ شود یعنی آداپتور شارژر شما مشکل داشته است و نیاز به تعویض دارد اما اگر با تعویض کابل گوشی شروع به شارژ شدن بکند یعنی کابل قبلی مشکل داشته و نیاز به تعویض دارد.

 1. خراب بودن پورت شارژ گوشی

زمانی که شارژر را به پورت گوشی متصل می کنید میان کانکتورهای آنان ارتبطاط برقرار می شود و به این وسیله باتری انرژی برق را دریافت می کند و دستگاه شارژ می شود. اگر کانکتورهای داخل پورت خراب باشند این ارتباط برقرار نمی شود و گوشی سامسونگ شما شارژ نمی شود. گاهی اوقات کثیف بودن پورت و تجمع پرز و کثیفی در داخل آن مانع از برقراری ارتباط می شود و می توانید با تمیز کردن داخل پورت مشکل را برطرف نمایید. اگر با تمیز کردن پورت شارژ گوشی مشکل برطرف نشد باید گوشی را به یک مرکز نمایندگی تعمیر گوشی سامسونگ در اصفهان ببرید و از یک تعمیرکار ماهر بخواهید که پورت را بررسی و در صورت نیاز تعویض کند.

 1. گوشی خود را خاموش و روشن کنید

خاموش و روشن کردن گوشی راه حلی است که بسیاری از مشکلات انواع گوشی ها را حل می کند. اگر با بررسی پریز و شارژر متوجه شدید که ایرادی در آن ها وجود ندارد می توانید گوشی خود را خاموش کنید و اجازه بدهید به مدت دو الی سه دقیقه خاموش بماند. اکنون گوشی را به شارژر وصل کنید و اجازه دهید فرآیند پر شدن باتری آغاز شود. پس از آن با فشردن دکمه پاور مجدداً گوشی را روشن کنید و ببینید که باتری درست شارژ می شود یا خیر. اگر انجام این کارها باعث رفع مشکل نشد راه حل های بعدی را امتحان کنید.

 1. از روش Force restart استفاده کنید

برخی از کاربران فورس ری استارت کردن گوشی را به عنوان راه حلی برای رفع عدم شارژ گوشی سامسونگ معرفی کرده اند. برای این منظور باید دکمه ولوم پایین را همزمان با دکمه پاور فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا زمانی که لوگوی سامسونگ روی صفحه نمایش نقش ببندد. البته روش فورس ری استارت کردن تمام گوشی ها با همدیگر یکسان نیست و ممکن است انجام این کار در بعضی مدل ها متفاوت باشد. برای جلوگیری از انجام هر گونه خطا و محافظت از اطلاعات داخل گوشی خود بهتر است نحوه force restart گوشی خود را در اینترنت جستجو کنید یا از یک کارشناس موبایل روش آن را بپرسید.

 

 1. سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید یا به ورژن قبلی بازگردانید

معمولاً شرکت های سازنده اصلاحات لازم را روی سیستم عامل قبلی انجام می دهند و باگ ها موجود را حذف می کنند و در نهایت ورژن جدیدی از سیستم عامل را منتشر می کنند. با این حال گاهی اوقات سیستم عامل جدید مشکلاتی را در گوشی به وجود می آورد و شارژ نشدن گوشی سامسونگ هم می تواند یکی از این مشکلات باشد. اگر پس از به روز رسانی سیستم عامل دچار این مشکل شدید سعی کنید آن را دانگرید کنید و ببینید که مشکل حل می شود یا نه. برعکس این مسئله هم می تواند اتفاق بیفتد یعنی گاهی اوقات قدیمی شدن سیستم عامل و به روز رسانی نکردن آن باعث به وجود آمدن مشکل می شود. اگر مدت طولانی است که سیستم عامل گوشی سامسونگ خود را آپدیت نکرده اید این کار را انجام دهید و تأثیر آن را بررسی کنید.

 1. تعویض باتری گوشی

اگر تمامی راه حل های گفته شده را امتحان کرده اید اما همچنان باتری گوشی سامسونگ شما به درستی شارژ نمی شود می توانید از راه حل تعویض باتری گوشی اصفهان استفاده کنید. در گذشته باتری موبایل ها جدا شدنی بود و فقط کافی بود که یک باتری نو مناسب مدل گوشی خود تهیه کنید و آن را جایگزین باتری قبلی نمایید اما امروزه گوشی های هوشمند دارای باتری های جدا نشدنی هستند. البته این بدان معنا نیست که به هیچ عنوان نمی توان به باتری گوشی دسترسی پیدا کرد.

 

برای تعویض باتری این گوشی ها لازم است آموزش ببینید و مهارت و تجربه لازم را داشته باشید تا به قطعات و تراشه های موجود در گوشی صدمه وارد نکنید. به همین علت اگر باتری گوشی شما جدا نشدنی است به شدت به شما پیشنهاد می کنیم که گوشی را به یک مرکز تعمیرات موبایل ببرید و این کار را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

چگونه طول عمر باتری خود را افزایش دهیم؟

در این قسمت به تعدادی نکته ساده اشاره می کنیم که اگر آن ها را رعایت کنید شارژ باتری گوشی شما دیرتر خالی می شود و به این ترتیب طول عمر باتری افزایش پیدا می کند و دچار مشکل عدم شارژ گوشی سامسونگ نخواهید شد.

 1. نور صفحه نمایش را کاهش دهید. شدت نور صفحه به خصوص برای گوشی هایی که دارای صفحه نمایش بزرگ و شفاف هستند روی میزان مصرف شارژ باتری تأثیر بسیار زیادی دارد.
 2. از تصویر زمینه و تم تیره استفاده کنید. امروزه گوشی های پیشرفته سامسونگ نظیر گلکسی نوت 20 دارای حالت تیره نیز هستند و فعال کردن این حالت می تواند به کاهش مصرف انرژی گوشی کمک کند.
 3. نکته مهم دیگر این است که در قسمت تنظیمات و بخش صفحه نمایش مدت زمان روشن ماندن صفحه گوشی در حالت بلا استفاده را کاهش دهید. مدت زمان دو دقیقه یا کمتر برای خاموش شدن صفحه نمایش مناسب خواهد بود.
 4. در قسمت تنظیمات باتری برنامه های پرمصرف را شناسایی کنید و اگر به این برنامه ها نیاز چندانی ندارید آن ها را در حالت خواب قرار دهید یا لغو نصب کنید. برخی از برنامه هایی که نصب می کنید کاربرد چندانی ندارند و فقط موجوب مصرف شارژ گوشی می شوند.
 5. سعی کنید در پس زمینه برنامه های زیادی را به صورت باز نگه ندارید. بعد از این که از برنامه های مختلف استفاده کردید برنامه هایی که در پس زمینه باز هستند را بررسی کنید و همه آن ها را ببندید تا مانع از مصرف شدن شارژ گوشی سامسونگ شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *