رفع مشکل خاموش شدن گوشی سامسونگ

خاموش شدن گوشی سامسونگ

در این مقاله حوزه آموزش تعمیرات موبایل به رفع مشکل خاموش شدن گوشی سامسونگ می پردازیم. خیلی از افراد از ما سوال میپرن که دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی چیست؟ یکی از پر کاربرد ترین وسایل مورد استفاده افراد در اواخر قرن 21 گوشی تلفن همراه است، امروزه گوشی تلفن همراه، جزء جدایی ناپذیر زندگی‌ انسان‌ها شده است، به طوری که اگر گوشی تلفن همراه فردی دچار خرابی یا مشکل شود، ممکن است کل فعالیت‌های روزمره آن شخص دچار اختلال گردد، علاوه بر این بسیاری از افراد شغل و حرفه‌ی‌ کاری‌شان در ارتباط تنگاتنگ با گوشی است و اگر حتی یک روز گوشی خود را به همراه نداشته باشند ممکن است خسارت‌های کاری زیادی ببینند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال کار کردن با گوشی همراه خود باشید و گوشی ناگهان خاموش شود، اگر این مشکل برای شما پیش آمد نگران نشوید راهکار‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد، بعضی از افراد به محض این که می‌بینند گوشی تلفن خاموش شده و روشن نمی‌شود، احساس می‌کنند که دیگر گوشی قابل استفاده نیست در صورتی که این امر حقیقت ندارد و گوشی می‌تواند با یک سری راهکار‌ها و یا در نهایت با تعمیر گوشی سامسونگ خود دوباره قابل استفاده باشد. خرابی در گوشی‌هایی با مدل‌های مختلف، ممکن است علل متفاوتی داشته باشد اما در انواع مدل‌های گوشی‌های سامسونگ علل خرابی تقریبا مشابه هم می‌باشد و تفاوت چندانی ندارد.

 

علت خاموش شدن گوشی سامسونگ چیست؟

ما در این بخش به بررسی و علت خاموش شدن گوشی سامسونگ پرداخته ایم . با ما همراه باشید!

  • خرابی باطری
  • نرم افزار‌های ویروسی و مخرب
  • افزایش دمای گوشی سامسونگ
  • مشکلات سخت افزاری

خرابی باطری ،علت خاموش شدن گوشی سامسونگ

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن نشدن گوشی سامسونگ چیست؟ یکی از عوامل اصلی که می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی‌های سامسونگ و نیز دیگر گوشی‌ها شود، خراب شدن باتری گوشی است، برای این که تشخیص دهید علت خاموش شدن گوشی ایراد در باطری است، روش‌هایی وجود دارد، مثلا مواقعی که گوشی تلفن همراه خاموش می‌شود و هیچ گونه صدا و هشداری نداشته باشد ممکن است باطری مشکل داشته باشد و با تعویض باتری گوشی مشکل مرتفع شو،  همچنین مواقعی که گوشی فقط در حالت اتصال به شارژر روشن می‌ماند و به محض جدا کردن سوکت شارژر خاموش می‌شود نیز نشان دهنده این است که گوشی مشکلی ندارد و ایراد از باطری گوشی است که نمی‌تواند انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کند، در این حالت نیز باید باطری را تعویض نمایید.

یکی دیگر از نشانه های خرابی باتری، که منجر به خاموش شدن گوشی می‌شود متورم شدن باطری یا به اصطلاح باد کردن آن است که این مورد بیشتر برای باطری‌های لیتیوم یونی مشاهده می‌شود. در صورتی که ایراد از باطری گوشی باشد با تعویض باطری می‌توانید دوباره از گوشی استفاده نمایید، فقط دقت کنید که از باطری تقلبی و غیر اصل استفاده نکنید که ضررهای جبران ناپذیری به گوشی تلفن همراه شما وارد می‌شود.

نرم افزار‌های ویروسی و مخرب یکی دیگر از علت های خاموش شدن گوشی سامسونگ

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ شود، برنامه‌ها و نرم افزار‌های مخرب و ویروسی می‌باشد که این مورد در همه مدل‌های گوشی آیفون، نوکیا، سامسونگ و غیره به وجود می‌آید، در حالتی که احساس می‌کنید گوشی تلفن همراه شما برنامه‌های مخربی دارد یا آنتی ویروس‌هایی که بر روی دستگاه نصب کرده‌اید، هشدار در مورد برنامه‌ای می‌دهند، سریعا برنامه مشکوک را حذف کرده و دستگاه خود را ایمن کنید.

اگر در طول روز گوشی شما به طور خودکار چندین مرتبه خاموش و روشن می‌شود، یکی از اقداماتی که می‌توانید انجام دهید این است که گوشی تلفن خود را در حالت Safe mode قرار دهید، اگر بعد از این که تیک مربوط به حالت Safe mode را در تنظیمات گوشی فعال کردید و برنامه‌های مشکوک از قبل نصب شده را هم حذف کردید، مشاهده کردید که گوشی دیگر خاموش نمی‌شود می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مشکل خاموش شدن گوشی تلفن همراه شما، مربوط به نرم افزار‌ها و بد افزارهای گوشی بوده است.

افزایش دمای گوشی سامسونگ

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی‌های سامسونگ داغ شدن بیش از حد گوشی به علت استفاده طولانی و مداوم از آن می‎باشد، داغ شدن گوشی یکی از عوامل مهم است که حتی ممکن است گوشی صد درصد شارژ داشته باشد اما خاموش شود، بعضی از گوشی‌ها طوری طراحی شد‌ه‌اند که هنگامی که گوشی داغ می‌شود به علت این که به سایر قسمت‌ها آسیبی وارد نشود، گوشی به طور خودکار خاموش می‌شود، در هنگام خاموش شدن به علت داغ شدن بیش از حد، باید چند ساعت به گوشی استراحت دهید تا دمای آن پایین بیاید و سپس آن را روشن نمایید.

برای این که از داغ شدن گوشی در حین استفاده و به طبع خاموش شدن ناگهانی آن جلوگیری کنید باید یک قاب یا گارد مناسب برای گوشی تهیه کنید، بعضی از قاب‌هایی که برای گوشی طراحی شده اند استاندارد نیستند و باعث افزایش دمای باطری و خود گوشی می‌شوند، پس  هنگام خرید قاب گوشی دقت کنید که قاب متناسب و مناسب با  مدل گوشی خود تهیه کنید. اگر قاب یا گارد مورد استفاده برای محافظت از تلفن همراه خیلی محکم باشد ممکن است بر عملکرد گوشی شما تاثیر منفی بگذارد، در برخی موارد کاور‌ها خاص هستند و ممکن است به دکمه پاور فشار بیاورند و پی در پی باعث خاموش شدن گوشی شوند، همچنین هنگام خرید گارد دقت کنید که گارد دوربین سنسور نور یا سنسور مجاورت در بالای گوشی را پوشش ندهد که با مشکل مواجه می‌شوید.

مشکلات سخت افزاری

از دیگر عوامل خاموش شدن گوشی می‌توان به مشکلات سخت افزاری مثل ضربه خوردن به گوشی، خیس شدن گوشی، خراب شدن تاچ و ال سی دی گوشی و نیز آسیب دیدن هارد گوشی اشاره کرد. در چنین مواردی نیاز به تعمیر گوشی است و حتما باید توسط یک تعمیرکار متخصص این کار انجام شود، برای مثال هنگام خراب شدن هارد، گوشی خاموش می‌شود و هنگام روشن کردن آن فقط نماد مدل گوشی بر روی صفحه می‌آید ولی گوشی روشن نمی‌شود که همان طور که اشاره کردیم در این مورد حتما باید به تعمیر کار مراجعه کنید. یکی از مشکلاتی هم که بعد از تعمیر نیز ممکن است به وجود بیاید خاموش شدن گوشی یا کارنکردن بعضی از قسمت‌ها آن مثل دوربین و غیره است که این مورد ناشی از درست نبستن قطعات گوشی می‌شود.

سایر علت های خاموش شدن گوشی سامسونگ

گاهی اوقات خاموش شدن گوشی ممکن است یک مشکل بسیار ساده و پیش پا افتاده داشته باشد، یکی از عواملی که می‌تواند باعث خاموش شدن گوشی شود، خراب شدن شارژر گوشی می‌باشد که در این حالت می‌تواند آداپتور شارژر و یا کابل آن دچار آسیب، شده باشد. برای امتحان کردن این مورد میتوانید به راحتی با متصل کردن گوشی خود به یک شارژر دیگر از عدم سالم بودن شارژر خود اطلاع پیدا کنید. گاهی خاموش شدن گوشی مربوط به مشکلات صفحه نمایش می‌باشد در این راستا می‌توانید دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا گوشی روشن شود اگر هنگام روشن شدن لرزش یا صدایی را شنیدید می‌توانید بفهمید که صفحه نمایش گوشی ایراد دارد و در این حالت نیز برای رفع مشکل باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

اقدامات موثر هنگام خاموش شدن گوشی سامسونگ

هنگامی که گوشی ناگهان خاموش می‌شود، قبل از این که به تعمیر کار مراجعه کنید، ابتدا باتری را چک کنید که شل نشده باشد و یا متورم و بادکرده نباشد، سپس وسایل جانبی مثل شارژر و غیره را بررسی کنید، همچنین مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را نیز به دقت بررسی کنید و در آخرین مرحله هم اقدام به ریست کردن گوشی کنید، بسیاری از مشکلات گوشی‌های اندرویدی با ریست کردن رفع می‌شود. تنظیم مجدد گوشی و بازگشت به تنظیمات کارخانه یا به اصطلاح عامیانه فلش زدن گوشی آخرین راه حل برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی است، اما بیشتر مواقع این راه حل جواب می‌دهد و حداقل برای مدت کوتاهی گوشی را روشن می‌کند، نکته‌ای که قبل از بازگشت به تنظیمات کارخانه باید در نظر داشته باشید این است که حتما از داده‌ها و اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید چرا که هنگام بازگشت به تنظیمات کارخانه تلفن همراه شما تمام اطلاعات گوشی را پاک خواهد کرد و مثل روز اولی که خریده‌اید می‌شود و ممکن است بسیاری از اطلاعات لازم و ضروری را از دست بدهید.

روش انجام Reset factory

به آیکون مربوط به تنظیمات وارد شوید گزینه Back up and reset را در بین گزینه‌ها پیدا کرده و انتخاب کنید و سپس روی تنظیم مجدد دستگاه ضربه بزنید، پس از اتمام فرآیند دستگاه به طور خودکار مجددا راه اندازی می‌شود و باید دوباره آن را تنظیم نمایید، قبل از انجام تنظیمات کارخانه علاوه بر این که از داده ها حتما باید نسخه پشتیبان بگیرید باید اطمینان حاصل کنید که قبل از تنظیم مجدد تلفن همراه شما حداقل 35 درصد شارژ باطری داشته باشد یا به یک شارژر وصل شده و در حال شارژ باشد، همچنین مطمئن شوید که نام و رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را می‌دانید زیرا پس از تنظیم مجدد کارخانه به قفل تلفن همراه خود نیاز دارید، در گوشی‌های با اندروید 5 و بالاتر ممکن است لازم باشد بعد از تنظیم مجدد کارخانه با همان حساب گوگل قبلی که در تلفن شما بوده است وارد سیستم خود شوید، اگر رمز گوگل خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از مرورگر وب رایانه خود رمز را بازیابی کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم تا دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ را بطور کامل برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم. امیدوارم که علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن نشدن آن را متوجه شده باشید!

برای انجام تعمیرات موبایل اصفهان خود با مرکز تعمیرات موبایل تماس بگیرید. مهم ترین خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل عبارت اند از : تعمیر گوشی آیفون اصفهان ، تعمیر گوشی هواوی اصفهان  و همچنین تعمیر گوشی شیائومی اصفهان ، تعویض باتری گوشی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *