رفع مشکل افزایش دمای باطری سامسونگ

افزایش دمای باطری سامسونگ

رفع مشکل افزایش دمای باطری سامسونگ  یک پدیده طبیعی است و تنها به دلیل فعالیت CPU تلفن همراه این اتفاق می افتد. هنگامی که چندین برنامه در گوشی شما به صورت همزمان اجرا می شود، CPU وظایف بیشتری را پردازش می کند و در نتیجه، گرمای اضافی ایجاد می شود. این امر در اکثر دستگاه های الکترونیکی از جمله کامپیوترها و لپ تاپ ها نیز اتفاق می افتد. اما از نظر مرکزتعمیرات موبایل اصفهان گاهی این گرم شدن غیر طبیعی بوده و دمای باتری گوشی ممکن است به مقادیر بسیار بالایی برسد. در این صورت مشکل نگران کننده است و باید هرچه سریع تر برطرف گردد. در این جا ما به دلایل افزایش دمای باطری سامسونگ و نحوه برطرف نمودن این مشکل پرداخته ایم.

 

علت افزایش دمای باطری سامسونگ چیست؟

دلایل متعددی وجود دارد که باعث افزایش دمای باطری سامسونگ می گردد. در اینجا برخی از رایج ترین این دلایل ذکر شده است:

 • ممکن است تلفن همراه برای مدت طولانی یک کار فشرده و سنگین مانند بازی های سه بعدی یا اجرای یک برنامه سنگین را انجام داده باشد. در این صورت افزایش دمای باطری سامسونگ تا حدودی طبیعی است.
 • ممکن است گوشی شما برنامه هایی را در پس زمینه اجرا می کند که به پردازنده فشار وارد می کند. این موارد می توانند از کارهای نگهداری و محافظت از سیستم تا بدافزارهای مختلف باشند. وجود این برنامه ها در پس زمینه سبب افزایش دمای باطری سامسونگ می گردد.
 • در صورتی که صفحه نمایش گوشی برای مدت طولانی فعال بوده باشد، می تواند به اجزای دیگر مانند رادیوهای بی سیم نیز فشار وارد کند. به عنوان مثال مشاهده یک فیلم طولانی ممکن است منجر به افزایش دمای باطری سامسونگ گردد.
 • عوامل محیطی مانند قرار گرفتن تلفن در زیر نور مستقیم خورشید، روی داشبورد یا زیر پتو می تواند سبب داغ شدن باتری گوشی گردد.
 • همچنین ممکن است تلفن همراه شما به تازگی یک به روز رسانی نرم افزاری بزرگ را دریافت کرده باشد و دستگاه را مجبور به نمایه سازی مجدد جستجو و اجرای سایر فرآیندهای فشرده در دستگاه نماید. در این صورت باطری گوشی افزایش دمای زیادی را تجربه خواهد کرد.

 

چگونه می توان از افزایش دمای باطری سامسونگ جلوگیری کرد؟

اولین چیزی که باید در رابطه با داغ شدن باطری گوشی سامسونگ بگوییم این است که تلفن هوشمندی که با لمس کردن آن می توان گرمی را در آن حس کرد دارای مشکل پیچیده ای نیست و در بسیاری از مواقع این افزایش دما کاملا طبیعی است. اگرچه گوشی های گلکسی سامسونگ در گذشته دچار مشکل بیش از حد گرم شدن شده بودند، اما به ندرت اتفاق می افتد که یک گوشی هوشمند بر اثر افزایش دما بسوزد یا خیلی داغ شود. تلفن های همراه دارای اقدامات ایمنی داخلی و سنسورهایی هستند که برای خاموش کردن گوشی در صورت داغ شدن بیش از حد طراحی شده اند. اگر دستگاه شما دچار خاموشی خود به خود می شود، به آن توجه کنید و برای تعمیرات موبایل سامسونگ خود، آن را نزد یک تعمیرکار معتبر ببرید.

با این حال، مواردی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از گرم شدن گوشی سامسونگ خود انجام دهید. در اینجا به راه حل هایی برای خنک نگه داشتن گوشی سامسونگ اشاره شده است:

 1. گوشی را در حالت صرفه جویی در مصرف برق قرار دهید

تلفن های همراه شما دارای پردازشگری هستند که باعث می شوند بتوانید اکثر کارهای روزمره خود را با استفاده از آنها به راحتی انجام دهید. برای جلوگیری از وارد شدن فشار بیش از حد به اجزای اصلی گوشی بهتر است تلفن را در حالت صرفه جویی در مصرف انرژی قرار دهید.

این حالت، قدرت پردازنده دستگاه را به 70 limits محدود می کند، حداکثر وضوح صفحه نمایش را کاهش می دهد، روشنایی صفحه را کاهش می دهد، صفحه نمایش همیشه روشن را خاموش می کند و توانایی برنامه ها برای کشیدن مداوم داده ها در صفحه را نیز کاهش می دهد. با فعال کردن این حالت به احتمال زیاد متوجه تفاوت ایجاد شده نخواهید شد و باعث افزایش عمر باتری شده و تقریبا هیچ وقت گوشی شما داغ نمی شود.

برای روشن کردن حالت صرفه جویی، قسمت بالایی صفحه اصلی را به پایین بکشید تا نماد حالت power ظاهر شود. روی آن کلیک کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا صرفه جویی در مصرف برق فعال گردد.

 1. حافظه و باتری گوشی را بررسی کنید

گوشی های گلکسی سامسونگ دارای ابزارهای داخلی هستند که برنامه ها و سایر سرویس هایی را که به گوشی شما فشار بی موردی را وارد می کنند، شناسایی کرده و به طور بالقوه باعث گرم شدن آن می گردند.

وارد تنظیمات تلفن خود شوید و گزینه و Device Care را انتخاب کنید. روی صفحه نمایش داده شده روی Memory کلیک کنید تا برنامه هایی که بیشترین حافظه را استفاده می کنند به ترتیب مورد نیاز نمایش داده شود. برای پاکسازی این لیست، می توانید Clean Now را فشار دهید.

با بازگشت به صفحه Device Care، می توانید روی باتری کلیک کرده و لیستی مشابه از برنامه هایی را که بر باتری فشار می آورند، اغلب با اجرای فرایندهای پس زمینه، دریافت کنید. اگر برنامه ای را مشاهده می کنید که بدون دلیل خوب دائما در این فهرست ها قرار دارد، بهتر است برنامه را از گوشی خود حذف کنید.

گاهی اوقات برنامه ها به سادگی یک فرایند را متوقف می کنند و تلفن را تحت فشار قرار می دهند. حذف و نصب مجدد برنامه اغلب برای رفع مشکل و جلوگیری از ظاهر شدن برنامه در بالای آن نمودارها کافی است.

 

 1. فیلم ها را دانلود کنید؛ مستقیما پخش نکنید

در صورت امکان، ابتدا فیلم هایی که علاقمند به مشاهده آنها هستید را روی گوشی خود بارگیری کنید و آنها را از سرویس هایی مانند یوتیوب و … به صورت آنلاین پخش نکنید. با دانلود کردن فیلم، در حین بارگیری یک مصرف انرژی به صورت انفجاری اتفاق می افتد اما پس از آن و در حین پخش، دستگاه مجددا به حالت کم مصرف باز می گردد.

 1. هنگام بازی یا پخش فیلم، گوشی را با دست نگه ندارید

دستان شما دو عایق بزرگ برای گوشی هستند. اگر تلفن خود را در حالی که در حال انجام کاری است که باعث گرم شدن آن می شود در دست می گیرید، به مشکل افزایش دمای آن اضافه می کنید. بهتر است از نگه داشتن گوشی در حین بازی، پخش جریانی یا انجام هرگونه کار پرقدرت خودداری کنید. تلفن را روی یک سطح سخت قرار دهید یا یک گیره کنترلر برای انجام بازی یا مشاهده فیلم بخرید تا گوشی بتواند گرما را به طور موثرتری دفع کند. همچنین در حین انجام کار فشرده، هر مورد اضافه ای را بردارید و توانایی خنک نگه داشتن تلفن را به حداکثر برسانید.

 1. تلفن را طوری تنظیم کنید که یک شبه به روزرسانی شود

اگر هشداری دریافت کردید که به شما اطلاع می دهد که اندروید شما نیاز به آپدیت یا به روزرسانی دارد، برنامه را به گونه ای نصب کنید تا یک شبه نصب شود.  به طور پیش فرض، گوشی های سامسونگ گلکسی از شما می خواهند که به روزرسانی های اندروید را برای ساعت 2 صبح برنامه ریزی کنید که معمولاً ایده خوبی است. این امر نه تنها شانس از دست دادن تماس ها و غیره را در حین ارتقاء گوشی به حداقل می رساند، بلکه به تلفن چند ساعت فرصت می دهد تا ارتقا یابد بدون این که مانع فعالیت های دیگر کاربر شود.

به عنوان مثال، بعد از ارتقا نسخه اصلی، برنامه ها نیاز به بررسی نسخه و به روز رسانی دارند و تلفن ممکن است نیاز به ایندکس مجدد موتور جستجوی خود داشته باشد که ممکن است چند ساعت طول بکشد. اگر سعی می کنید کارهای دیگری را همزمان انجام دهید، این کار می تواند باعث کندی و عرق کردن تلفن شود و دمای باتری آن را افزایش دهد.

 1. استفاده راحت تر از پس زمینه و ویجت ها

اگر صفحه نمایش گوشی شما دارای ویجت های چشمک زن و پس زمینه های فانتزی متحرک است، شما فشار بیشتری را به گوشی وارد می کنید. بهتر است ویجت ها را به حداقل برسانید، مخصوصا آنهایی که دائما برای اطلاعات جدید نظرسنجی می کنند. سامسونگ دوست دارد با استفاده از تصاویر پس زمینه پویا و شیک را که با چرخاندن گوشی تغییر می کند شما را به هیجان وادارد، اما فشار اضافی و غیر ضروری بر تراشه های گرافیکی گوشی وارد می کند. پس زمینه های تیره و ثابت فشار کمتری را به گوشی شما وارد می نماید.

مرکز تعمیرات تخخصی موبایل ارائه دهنده خدمات تعمیر نرم افزار و همچنین سخت افزار گوشی های برندهای معروف دنیا از جمله تعمیر گوشی شیائومی اصغهان  و نیز تعمیر گوشی آیفون اصفهان  (تعمیر آیفون 13 و 12 و …) می باشد. از دیگر خدمات این مرکز می توان به تعمیر گوشی سامسونگ اصفهان  (حتی مدل های قدیمی تر سامسونگ) و نیز تعمیر گوشی آب خورده اصفهان  اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *